literatura, historie, politika

Znechutit a vystrašit

„Tak jsi měl pravdu,“ pravila v pondělí po prvním kole prezidentských voleb přítelkyně. A myslela tím Babišův (první) „protiválečný“ billboard. Protože jako obvykle, Babiš zcela naplnil očekávání. Představte si největší dno, bahno a kal, rozviřte ho a ještě trochu zahrabejte do hloubky. A tam najdete Babiše. Vždycky. Jen jsem překvapen, že to po deseti letech Babišova veřejného působení nečekal Pavlův tým.

Přitom nejde o nic nového, jen opakuje Zemanovu osvědčenou taktiku. Již dvoje prezidentské volby ukázaly, že pro kandidáta, který se obrací na to horší a primitivnější v nás, jsou funkční (a nutné) dva přístupy. ZNECHUTIT a VYSTRAŠIT. (To samé nás čeká v jakýchkoliv dalších prezidentských volbách.)

Dosavadní podporovatele protikandidáta je třeba ZNECHUTIT intenzivní dehonestací jejich favorita (je to agent a komunista, ale za mě to podepsal Kalúsek a měli jsme „emigračky“, takže jsem vlastně byl disident a teď chodím k Jezulátku), aby to v rozhodujícím druhém kole otráveně vzdali a nepřišli. A pak je třeba VYSTRAŠIT lidi, kteří normálně k volbám třeba ani nechodí a povědomí nejen o okolním světě mají velmi matné.

A kdo by chtěl válku, že? U Pavla se k jeho vojenské minulosti tohle téma úplně nabízí. Je voják, tak přece musí chtít válku, jinak by neměl práci, to dá přece rozum! A jako prezident určitě bude posílat české kluky do ukrajinských zákopů, ten ruský to přece taky může, ne? I kdyby to před odvodem mělo zachránit jen mého syna, tak ten hlas pro Babiše má smysl…

Vzhledem k tomu, jak hrdinnou u nás máme tradici obrany naší země před našimi spojenci, nepřekvapilo by mne, kdyby se ještě objevila zpráva, že k nám Pavel hodlá pozvat nějakou spojeneckou základnu a že papíry už jsou připravené. Už v letech 2006-2008 čeští vlastenci prokázali, že s okupanty problém nemají, ale o to více jsou odhodláni hájit posvátnou českou půdu před spojenci. Tehdy nás zachránili před imperialistickým útočným radarem, tak proč si tenhle úspěch nezopakovat v prezidentských volbách.

V případě postupu Nerudové do druhého kola jsem zase předpokládal, že z ní udělá ideologickou služku „Bruselu“ a amerických univerzit, tedy jako že všude budou muset být speciální transgender toalety a děti v mateřských školkách budou podstupovat povinnou indoktrinaci na téma gender identity apod. Prostě jí podsune jakoukoliv blbost, kvůli které teď levičáci na Západě módně třeští a usedlé Čechy to děsí. S Piráty ve sněmovních volbách to zafungovalo výtečně. (A pak jsem taky očekával, že na ni bude jednoduše lidsky hnusný, v debatách i vyjádřeních pro média, protože je ženská a on je prostě zmrd, který bude doufat, že ona se z toho sesype. Lidi, co měli co do činění s Babišem, se i zastřelili, takže proč ne.)

Bohužel, taktika ZNECHUTIT a VYSTRAŠIT prostě funguje. Nezapomeňme, že první volby Zeman vyhrál na sudetskou kartu a ty druhé s imbecilním heslem Stop migrantům a Drahošovi (to je fakt tak děsivě debilní, že to v životě už z hlavy nevymažu). Výsledky prvního kola nahrávají Pavlovi (hlasů pro demokratické kandidáty bylo více) a potvrzují fakt naznačený největšími demonstracemi od roku 1989 – Babiš sice má velkou základnu fanatických fanoušků, ale také budí obrovský odpor a spousta lidí si je vědoma, jaký lidský i politický hnus a jaké ohrožení pro tento stát představuje.

Ale vyhráno není. Tak se, prosím, nenechte ZNECHUTIT a VYSTRAŠIT. Protože Babiš jako obvykle lže ráno, v poledne i večer (a v noci asi i ze spaní) a jako zbabělá krysa vždycky bude především chtít pomoci sám sobě. Vždyť i vlastní děti osobně pomluvil a nechal unést. Tak proč by z výšky Hradu nesral na vás.

 

NA ZÁVĚR – NEBEZPEČÍ PRO STÁT

Nesrovnatelně větší bezpečnostní riziko pro tento stát představuje samozřejmě Babiš a ne generál, „co nás zatáhne do války“. Na své povolební tiskovce nezmiňoval Babiš údajně chystané kompro s KGB náhodou. Samozřejmě má v tomto ohledu máslo na hlavě.

Protože peníze od legendárních „švýcarských spolužáků“, které použil na rozjezd svého „podnikání“, mohly pocházet jen ze tří zdrojů, jak to ve své knize Boss Babiš dokládá Jaroslav Kmenta. Buď byly v „lepším“ případě jeho, protože v Maroku okrádal ČSSR a uléval si peníze z vlastních vedlejších kšeftíků, nebo to byly nevystopovatelné finance na zahraniční operace tajných služeb ČSSR nebo SSSR, které mu byly posléze důvěrně svěřeny. A ta KGB není úplně nepravděpodobná, jak psali třeba Neovlivní nebo Forum24. A přece by jen tak „neuklidil“ svého syna na Rusy okupovaný Krym, kdyby neměl nějaké speciální ruské kontakty – to smrdí úplně strašně…

A samozřejmě, že Rusům by Babiš vyhovoval více – koneckonců zdejší vlastizrádná (pardon, „vlastenecká“) scéna už skáče, jak Kreml píská. Shrnul to dobře Hlídacípes.org.

Dalších důvodů ho nevolit je milión. Ale ještě jednou přítelkyně: „Já mám největší strach, že on by byl prezident i premiér najednou…“ Oba tak nějak totiž s hrůzou předpokládáme, že kvůli ekonomické krizi, rozpočtovým schodkům nasekaným Babišem a ruské agresi, že se v příštích sněmovních volbách politické kyvadlo opět přehoupne nalevo a volby vyhraje ANO. A to si pište, že by na tu vládu jako prezident chodil (čl. 64 ústavy) – a řídil ji, zatímco by mu premiér Havlíček nebo premiérka Schillerová vařili kafe.

 

GENERÁLOVÉ-PREZIDENTI

A ještě něco – když už se ten sráč navážel do generálů-prezidentů, zmíním pár jmen. Washington, Jackson, Grant, Eisenhower a další. De Gaulle. Weizmann, Herzog. A samozřejmě Mannerheim, který svou zemi zachránil právě před Ruskem, kterému chce Babiš nabídnout kolaboraci v Orbánově stylu.

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.