literatura, historie, politika

Štěnice na radnici a hnidy na internetu

Takže primátor měl podle všeho v kanceláři štěnici. Minimálně rok a půl, osobně si myslím, že klidně i posledních šest let. Vyrobit nahrávku, v níž budou poskládány jakkoliv jakékoliv věty do „patřičného vyznění“ není těžké. Asi má i napíchnutý telefon. Nebo počítač.

Možná jsou sledováni i další jeho spolupracovníci. Třeba já. Třeba mně také odposlouchávají. Zamyslete se všichni, kdo jste se mnou v poslední době mluvili nebo si psali e-maily. A o čem. Kdo všechno to teď ví? A použije to? Kdy? Jak? Jak se teď cítíte? Vítejte v ČB verze 2012.

Tohle je „jen“ taková poznámka pro všechny hnidy, co si něco během minuty přečtou a poslechnou na internetu a během sekundy kliknou Líbí/Nelíbí. A hned by na základě toho klidně někoho zavírali nebo rovnou věšeli a stříleli. A ještě se dotčeným smějí, že „kňučí“ nad svým údělem odposlouchávaných, protože jim to přece patří.

Patří to primátorovi? Patří mi to? Patří to i vám?

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.