literatura, historie, politika

S Babišem už jedině na Východ

V nadcházejících volbách se nerozhoduje jen o míře škod, které ještě Babišovi dovolíme napáchat. Rozhodujeme o směřování celé země. 

40 miliard dluhů, 2 miliardy dotací ročně, bez kterých by byl ve ztrátě (a bez mnohem většího objemu státních zakázek, samozřejmě). To je vizitka prý „úspěšného“ prý „podnikatele“ Babiše, který si rád hraje na velkého evropského státníka.

Který ovšem bude mít s Evropou problém, protože Unie mu dříve nebo později dotace stopne a dají od něj ruce pryč i evropské banky, pro které bude znamenat nejen reputační problém, ale i rizikového klienta ohroženého neschopností splácet.

A odkud takovému „podnikateli“, který je zároveň premiérem (a ještě díky Zemanovi dlouho bude bez ohledu na výsledek voleb), přijde pomoc? Komu se bude hodit mít zavázaného šejdířského premiéra země, kdo nás považuje za součást své vlivové sféry? Samozřejmě – Rusko a Čína (čínské banky už mimochodem Babiše úvěrují). Bankovní sektor v těchto zemích podléhá vůli jejich diktátorů, o peníze a ekonomický zisk jde až ve druhé řadě. V té první jde o vliv.

Andrej Babiš už před vstupem politiky předvedl, že není podnikatel, tedy někdo, kdo svou vizí, schopností inovovat a řídit lidi i firemní procesy předčí konkurenci, ale jen dojič veřejných rozpočtů, šejdíř, lhář a podrazák. V tom pokračuje i v politice, kde navíc předvedl naprostou neschopnost řídit zemi, vydíratelnost ze strany rusko-čínského agenta na Hradě a lhostejnost vůči umírání nevinných. Ideální kandidát pro „pomoc“ z Východu.

Jaroslav Kmenta v knize Boss Babiš dokládá, že si Babiš v 80. letech uléval peníze z Maroka do Panamy (to je ten pozdější kapitál od „švýcarských spolužáků“). Dost možná, že s vědomím právě StB na její tajné zahraniční operace (což je ta lepší možnost), dost možná s vědomím KGB (což je ta horší možnost, protože v tom případě má kontakty s nástupnickou FSB dodnes, čemuž by nasvědčovala „dovolená“ jeho syna na Krymu).

V Maroku se Babiš dostal i do hledáčku francouzské tajné služby, jak nedávno uvedl časopis Neovlivní. S francouzským státem teď navíc bude mít potíže, protože ho „ojebal na daních“ v rámci offshoreových operací popsaných v Pandora Papers.

Ne, ne, na Západě mu pšenka pokvete čím dál méně…  Stejně se svou samoděržavnou mentalitou a primitivismem hodí více na Východ. A nás tam klidně strhne sebou.

A to se ještě vůbec nezabývám jeho jedinými potenciálními koaličními partnery – KSČM, která tuhle zemi zaprodává Rusku už sto let, a SPD, kterou Rusové asi neplatí přímo (na rozdíl od Okamurových „přátel“ v Itálii a Francii), ale různé ty svobodné vysírače a sputniky, které se za Tomia bijí, rozhodně ano.

Rizika politické koalice ANO-SPD-KSČM, která se po volbách promění ze současné neoficiální na oficiální, protože s Babišem se nikdo slušný už bavit nebude, rozebral podrobně Pavel Šafr na Forum24.cz.

Proto opakuji znovu: V TĚCHTO VOLBÁCH ROZHODUJEME O TOM, ZDA ZŮSTANEME NA ZÁPADĚ, NEBO SE VRÁTÍME NA VÝCHOD.

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.