literatura, historie, politika

„Nová tvář, nový hlas“: Tak určitě…

Já vím, že do mrtvol se nekope. Jenže když jde o proslulé okopávače (kotníků), musím udělat výjimku. Budějovická ODS je úplně stejná jako před čtyřmi lety a ovládají ji úplně stejní lidé. Jejich toxicita je ovšem ve volebním procesu smrtící, a tak ODS vyrukovala s heslem „Nová tvář, nový hlas“ a představila údajně omlazenou kandidátku.

Ve skutečnosti je to přehlídka starých známých firem. Podívejme se na první tři místa, protože více mandátů ODS stejně nezíská. Pokud se do zastupitelstva vůbec dostane. A tak nějak obecně už se mi s ní ani nechce ztrácet čas.

Petr Šebek

Zastupitel a předseda sportovní komise rady města z éry 2006-2010, kdy došlo k „normalizaci“ jihočeské ODS a kdo nešel s dobou, tak si neškrtnul. A neškrtá dodnes. Navíc pracuje na manažerské pozici v holdingu Motor Jikov, který vlastní Miroslav Dvořák, takový ten méně známý kmotr, co má ale úplně stejné manýry jako ten známější. Hm, takže asi tak.

Martin Stašek

O něm nemohu říci nic dobrého ani špatného, neboť je to pro mne naprosto neznámý člověk. Ale asi to bude prověřený kádr, když přeskočil následující jihočeskou naději, která se konečně dočkala své hvězdné chvíle.

Petr Lamač

To je to pravé čilé mládí, kterým současná ODS žije! V roce 2010 se nebál odvážně hlásat Ordnung, ale na svém blogísku, psaném s nadšením Dušana Jasánka a dikcí Josefa Urválka, nebo na Modrých novinách opakovaně dokazoval, že v politice to má rád pořádně schmutzig – soudě podle toho, s jakou rozkoší se přehraboval v hnoji kydaném na Občany pro Budějovice a ještě přitom motal páté přes deváté natolik, že si člověk nebyl jistý, zda je to Všeználek nebo Neználek. A přestože se činil celé dlouhé roky, letos na jaře se odmlčel a jedno oko od té chvíle nezůstalo suché. Nějak ten nový hlas vyhasnul. (Či spíše na hrubém pytli přistála hrubá záplata, neboť jako poslední příspěvek špitnul, že je mafián a že kdo je víc, a pak se odmlčel.)

Jelikož ten nový hlas nyní moc nezní (zvláštní taktika před volbami, v nichž jde o nebytí strany), nezbývá nám než zavzpomínat na staré dobré časy, kdy to ještě vypadalo, že se bude dařit…

Jinak Martin Kuba, věnující se v poslední době spíše investování než politice, je na kandidátce na 12. místě, podobně jako při posledních volbách. Tehdy museli odstoupit 3 zvolení zastupitelé ODS a další náhradníci, aby se do zastupitelstva vůbec dostal, teď se takhle podle mých odhadů bude muset otočit dokonce 9 lidí.

Tomu říkám čelendž…

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.