literatura, historie, politika

„Nová tvář, nový hlas“: Tak určitě…

Já vím, že do mrtvol se nekope. Jenže když jde o proslulé okopávače (kotníků), musím udělat výjimku. Budějovická ODS je úplně stejná jako před čtyřmi lety a ovládají ji úplně stejní lidé. Jejich toxicita je ovšem ve volebním procesu smrtící, a tak ODS vyrukovala s heslem „Nová tvář, nový hlas“ a představila údajně omlazenou kandidátku.

Ve skutečnosti je to přehlídka starých známých firem. Podívejme se na první tři místa, protože více mandátů ODS stejně nezíská. Pokud se do zastupitelstva vůbec dostane. A tak nějak obecně už se mi s ní ani nechce ztrácet čas.

Petr Šebek

Zastupitel a předseda sportovní komise rady města z éry 2006-2010, kdy došlo k „normalizaci“ jihočeské ODS a kdo nešel s dobou, tak si neškrtnul. A neškrtá dodnes. Navíc pracuje na manažerské pozici v holdingu Motor Jikov, který vlastní Miroslav Dvořák, takový ten méně známý kmotr, co má ale úplně stejné manýry jako ten známější. Hm, takže asi tak.

Martin Stašek

O něm nemohu říci nic dobrého ani špatného, neboť je to pro mne naprosto neznámý člověk. Ale asi to bude prověřený kádr, když přeskočil následující jihočeskou naději, která se konečně dočkala své hvězdné chvíle.

Petr Lamač

To je to pravé čilé mládí, kterým současná ODS žije! V roce 2010 se nebál odvážně hlásat Ordnung, ale na svém blogísku, psaném s nadšením Dušana Jasánka a dikcí Josefa Urválka, nebo na Modrých novinách opakovaně dokazoval, že v politice to má rád pořádně schmutzig – soudě podle toho, s jakou rozkoší se přehraboval v hnoji kydaném na Občany pro Budějovice a ještě přitom motal páté přes deváté natolik, že si člověk nebyl jistý, zda je to Všeználek nebo Neználek. A přestože se činil celé dlouhé roky, letos na jaře se odmlčel a jedno oko od té chvíle nezůstalo suché. Nějak ten nový hlas vyhasnul. (Či spíše na hrubém pytli přistála hrubá záplata, neboť jako poslední příspěvek špitnul, že je mafián a že kdo je víc, a pak se odmlčel.)

Jelikož ten nový hlas nyní moc nezní (zvláštní taktika před volbami, v nichž jde o nebytí strany), nezbývá nám než zavzpomínat na staré dobré časy, kdy to ještě vypadalo, že se bude dařit…

Jinak Martin Kuba, věnující se v poslední době spíše investování než politice, je na kandidátce na 12. místě, podobně jako při posledních volbách. Tehdy museli odstoupit 3 zvolení zastupitelé ODS a další náhradníci, aby se do zastupitelstva vůbec dostal, teď se takhle podle mých odhadů bude muset otočit dokonce 9 lidí.

Tomu říkám čelendž…

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

13. 5. 2020

Hledá se ministr financí. Loajální a s angličtinou


13. 5. 2020

Bez americké pomoci bychom válku nevyhráli, přiznali pak Stalin i Žukov


13. 5. 2020

Novináři v Babišových službách vytvořili falešný obraz vládních úspěchů


12. 5. 2020

Bídný účet vládní pomoci


12. 5. 2020

„Náš“ maršál Koněv? Temná postava dějin 20. století


8. 5. 2020

75 let od konce 2. světové války: Několik poznámek o relativitě dobra a zla v dnešním světě


7. 5. 2020

Příjezd Rudé armády do Prahy byl stejnou tragédií jako příjezd Wehrmachtu


7. 5. 2020

Plesl prodá 30 tisíc, Tabery neklesá a kdo je spokojen. Jak koronakrize dopadla na česká média


6. 5. 2020

Státem sponzorované zabíjení a zastrašování jsou součástí ruské strategie


6. 5. 2020

Zpráva obnažuje Babišův systém: Státní úředníci kolektivně kryjí jeho dotační byznys


5. 5. 2020

Klam a manipulace vlády aneb Když Pětadvacítka je vlastně Pětistovka


1. 5. 2020

Povinné roušky jsou symbolem diktatury hlouposti


21. 4. 2020

V zemi buranismu, roušek a rozestupů


15. 4. 2020

Kdo se vzdá svobody na čas, vzdává se jí navždy


15. 4. 2020

Twitter v rukou psychologů: Lingvistické markery deprese


14. 4. 2020

Státní služba jako holding


9. 4. 2020

Očima libertariána: Jak by tady mohlo být krásně...


8. 4. 2020

Diktatura národního zdraví a stát jako základna Agrofertu


3. 4. 2020

Stát vyvolal orkán. Podnikatele odhodil na druhou stranu hráze


2. 4. 2020

Tohle není konec, který si kdokoliv představovalvíce...