literatura, historie, politika

Koho volit? Tak to mne fakt netrápí

Já to furt všem říkám: jdi do tý politiky, jdi do tý politiky, jdi do tý politiky, pár schůzí za rok tě nezabije a aspoň ty lidi budeš znát a uděláš si lepší přehled o všem.

Takže já samozřejmě volím Občany pro Budějovice na kandidátce TOP 09/STAN.

Františkovi Váchovi, který mi s Akia b.a. zahrál před svatbou na rozlučce se svobodou, to hodit musím :) Stejně tak znám Davida Slámu a Jana Samohýla a prostě vím, že jim ten hlas dát mohu. A jelikož proti ostatním lidem z jihočeské kandidátky TOP 09/STAN nic nemám, bylo pro mne letošní rozhodování koho volit až nebesky lehké…

Zatímco o kandidátech jiných stran se většinou nedozvíte nic více než jméno, fotku a nějaké všeobecné heslo, jako by se za ně strany styděly, jako by chtěly, abyste jim tu kandidátku spolkli jako naviják, v Občanech pro Budějovice si zakládáme na otevřenosti a tedy i poskytování podrobných informací o našich lidech. Kdo tedy jsou naši kandidáti?

František Vácha: Sliby nestačí. Záleží hlavně na tom, kdo je dává

David Sláma: Přeji si Českou republiku s „přívlastkem“

Jan Samohýl: Kultura je základ, z něhož vyrůstá celá společnost

slama-vacha-samohyl_do-snemovny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS: Česko straníky opravdu potřebuje, není důvod zrovna tuhle část veřejného prostoru přenechávat různým nedostatečným křivákům (které samozřejmě enormně přitahuje, protože jde o moc). Být tu dost straníků, ani velké strany by nebyly v takovém svrabu, protože by je nebylo možné ovládnout a paralyzovat pomocí pár černých duší.

Něco si přečíst  pár dní před volbami, hodit lístek do urny a něco olajkovat na Facebooku – to opravdu dostačující péče o demokracii není. Přál bych si méně těch, kteří nadávají, jak je všechno na nic, a více těch, kteří místo nadávání raději řeknou „Tak s tím pojďme něco udělat.“

PPS: V Hnutí Občané pro Budějovice rádi přivítáme každého slušného a poctivého člověka, který chce udělat něco pro svoje město, kraj i zem.

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.