literatura, historie, politika

Knižní moudro: TGM o Babišovi a okamurovcích

Není to humor jako rádobyautentické citáty historických osobností, co kolují po sociálních sítích, ale sto let stará promluva moudrého státníka, která je platná i pro dnešek. Následující citáty pocházejí z knihy Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem.

„Žaluje se na korupci – dobrá, jen do ní! Ale nedejme se svést ke generalizacím – nevěřme korupčníkům, žalujícím na korupci. Je dost korupce tiché, toho šikovného obcházení zákonů, korupce skoro legální – té nestačí čelit negativně, ale pozitivně: víc úcty k zákonům a státu!“ (Hovory s TGM, s. 331)

„Tolik lidí dnes káže o své lásce k národu, ale prosím vás, jakým nepěkným a nevzdělaným jazykem to kážou! Musí se dobře česky mluvit, aby se dobře česky myslelo!“ (Hovory s TGM, s. 446)

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.