literatura, historie, politika

Horní Stropnice – zřídlo KSČM?

Léčivé prameny najdete v nedaleké Dobré Vodě. Horní Stropnice je zřídlem možná v úplně v jiném smyslu. Obec v pohraničním pásmu, která se měla za bolševika dobře, a bolševik se stará, aby se měla dobře i po něm. Ze svých novinářských let mám Horní Stropnici spojenou se dvěma údaji, navzájem spolu souvisejícími – vždy tam drtivě vyhrávali volby komunisté a vždy tam poslanec Braný, svého času také předseda rozpočtového výboru sněmovny, v rámci tzv. porcování medvěda posílal mimořádné dotace ze státního rozpočtu. Protežovaná středisková obec za bolševika i po něm.

Tamní starosta Václav Kučera a nyní i krajský radní (podle zjištění MF DNES rezident StB/kontrarozvědky), drží moc pevně v rukou dlouhá léta a „umí v tom chodit“. Rozvoj obce podpořený dotacemi získanými s pomocí komunistů zajišťují podle mých informací pouze určité vyvolené firmy, nad nimiž komunistický starosta drží ochrannou ruku.

Komunisté za slavné aféry MF DNES, kdy kývli na žádost o smyšlenou podporu hazardu výměnou za „inzerci“ v Haló novinách, ukázali, že se v současném korupčním prostředí umí velmi dobře pohybovat a že se příjmů „bokem“ rozhodně nezříkají.

A tak mne napadá, zda třeba neexistuje linie Braný-státní rozpočet-dotace-Horní Stropnice-Kučera-vybrané firmy zajišťující obecní zakázky-KSČM?

Doufám, že reportéři MF DNES, kteří s odhalením estébácké minulosti Kučery přišli, sledují i tuto linii.

Protože pak nepůjde jen o jednoho starostu jedné pohraniční obce, který se kvůli samolibému hejtmanovi náhodou stal krajským radním (a tím na sebe upřel nežádoucí pozornost). Ale dost možná o celý systém, na němž je byznys zvaný KSČM postaven.

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.