literatura, historie, politika

Hájemství Sedmi – popis světa

Bylo jich Sedm a měli pozvednout svět a jeho národy. Zklamali však ve svém poslání a byli odvoláni a zapomenuti. A lidé si místo nich vymysleli božstva nová – protože potřebují v někoho věřit, někoho se obávat i dovolávat se jeho pomoci. Jenom staří Yevtarové, kteří uměli se Sedmi mluvit přímo, vědí, že už žádní bohové nejsou – a ostatním se pro jejich falešnou a zbytečnou víru smějí.

Spolu se Sedmi ze světa zmizela i kouzla – tak to aspoň tvrdí kněží nových náboženství. Ale možná je to tím, že si kouzelnou moc vyhrazují jen pro sebe a tají ji před ostatními, zatímco se v ústraní svých chrámů pokoušejí hovořit s novými i starými bohy.

A tak Hájemství Sedmi nyní patří válečníkům, mužům páchnoucím ocelí, krví a střelným prachem, kteří si svá práva i nároky dokáží vymoci silou.

NA TĚCHTO STRÁNKÁCH DŘÍV NEBO POZDĚJI NAJDETE PDF SOUBORY S POPISY JEDNOTLIVÝCH GEOGRAFICKÝCH OBLASTÍ HÁJEMSTVÍ SEDMI, JEJICH OBYVATELSTVA, STRUKTURY SPOLEČNOSTI, HOSPODÁŘSTVÍ A VOJENSTVÍ. A SAMOZŘEJMĚ I MAPY.

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.