literatura, historie, politika

Asterion

Asterion je smyšlený fantasy svět, vzniklý původně pro RPG (role-playing game, hra na hrdiny) Dračí doupě, ale může sloužit jako prostředí pro příběhy odehrávající se podle jakýchkoliv pravidel. Jak jsem měl možnost poznat, svět je to zajímavý a barvitý a za léta své existence především velmi podrobně propracovaný. Více informací na asterionrpg.cz.

Lidé kolem Asterionu navíc píší a knižně vydávají příběhy z tohoto světa (hraní her na hrdiny je koneckonců v podstatě jen přímé prožívání literárních příběhů místo jejich čtení…). Já sám jsem napsal z tohoto světa pouze jeden příběh o cca 70 normostranách – Pán bílých koní. Nakladatel ho však do první knihy asterionských příběhů nevybral. V Ceně Karla Čapka 2008 se tento můj asterionský příběh v kategorii novela umístil na 7. místě.

V současnosti však pracuji na mnohem ambicióznějším projektu – na jednom z tzv. modulů Asterionu, čili knih, které popisují buď část geografie tohoto smyšleného světa, nebo některý z aspektů života na něm. Tematický modul Pro smrt a slávu, na němž pracuji, se zabývá vojenstvím na Asterionu, ale nakonec jsme se s editorem a nakladatelem domluvili, že ho pojmu poněkud šířeji, abych více zúročil své znalosti historického vojenství.

Kniha bude rozdělena na dvě části. První bude věnována historickému vojenství obecně a bude tak moci posloužit jako příručka všem zájemcům, hráčům i potenciálním spisovatelům bez ohledu na to, zda se o Asterion zajímají či nikoli. A druhá část bude zaměřena přímo na Asterion, čili bude popisovat vojenskou organizaci, strategii, taktiku i slavné bitvy asterionských národů a říší.

O mně


Budějčák, co má rád historii, literaturu a filmy, který čas od času i sám něco napíše a jemuž není lhostejné veřejné dění. více...

Z médií

Můžu s nimi třeba nesouhlasit, vztekat se nad nimi, nebo naopak spokojeně pokyvovat hlavou. Tohle jsou každopádně hodně dobré články, které mne zaujaly a které byste si mohli (nebo možná měli) přečíst taky.